• The Northman

  • Cry Macho

    ★½

  • Malignant

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Together Together

    ★½

  • Burrow

  • Education

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Shithouse

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Mangrove

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★★

  • David

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I Am Greta

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★

  • Coronation

    ★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • Black Is King

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Old Guard

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Out

  • The Lovebirds

    ★½

  • New York New York

  • The Half of It

    ★½