Mark has watched 88 films released in 1978.

  • Heroes of the East

    ★★★

  • Warriors Two

    ★★★½

  • Starcrash

    ★★

  • Crippled Avengers

    ★★★★

  • Invasion of the Body Snatchers

    ★★★★

  • The First Great Train Robbery

    ★★★½

  • Superman

  • The Deer Hunter

  • Rich Little's Christmas Carol

    ★★½

  • Someone's Watching Me!

    ★★★

  • The Star Wars Holiday Special

  • The Lord of the Rings

    ★★½

  • Cleopatra Wong

    ★★★

  • Magic

    ★★★★

  • Day of the Woman

  • The Bees

    ★★½

  • Stranger in Our House

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Long Weekend

    ★★½

  • Watership Down

  • The Meetings of Anna

    ★★

  • Autumn Sonata

    ★★★½

  • The Boys from Brazil

    ★★★

  • Drunken Master

    ★★★★

  • Attack of the Killer Tomatoes!

    ★★

  • Gates of Heaven

  • Patrick

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Avenging Eagle

    ★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★½

  • Trauma

    ★★★

  • The Silent Partner

    ★★★½

  • The Legacy

    ★★★

  • Death Force

    ★★★

  • Dawn of the Dead

  • Rings of Fear

    ★★★

  • Force 10 From Navarone

    ★★★

  • The Five Venoms

    ★★★½

  • Girlfriends

    ★★★

  • China 9, Liberty 37

    ★★★

  • Piranha

  • Eyes of Laura Mars

    ★★★

  • Animal House

  • Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

  • Foul Play

    ★★★

  • The Swarm

    ★★½

  • Grease

    ★★★½

  • The Grapes of Death

    ★★★

  • Shaolin Mantis

    ★★★½

  • Heaven Can Wait

    ★★★½

  • Convoy

    ★★★

  • Jaws 2

  • The Driver

    ★★★½

  • Damien: Omen II

    ★★★

  • The Bloodstained Shadow

    ★★★

  • Dracula's Dog

  • Fedora

    ★★★

  • Big Wednesday

    ★★★½

  • Slave of the Cannibal God

    ★★★

  • The Shout

    ★★★

  • Koko: A Talking Gorilla

    ★★★½

  • Midnight Express

    ★★★

  • The Evil

    ★★★

  • The Last Waltz

    ★★★½

  • Message from Space

    ★★½

  • The Manitou

    ★★★

  • Magnificent Bodyguards

    ★★★

  • They Died with Their Boots On

    ★★★

  • The Medusa Touch

    ★★★½

  • The Redeemer: Son of Satan!

    ★★½

  • The Hypothesis of the Stolen Painting

    ★★★

  • I Wanna Hold Your Hand

    ★★★½