• Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Virgencita

  • Soul

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Who are you?

  • Rhubarb

  • 100.000 – Everything I never wanted

    ★★★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★

  • Wave Sounds

  • Cosmonaut

  • Patagonie : terre de l'extrême

  • Rebooted

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Die Wiese: Ein Paradies nebenan

    ★★★½

  • Hi This Is Flume

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Wach

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Sauerkraut Coma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Wackersdorf

    ★★★

  • Roughhouse

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Shoplifters

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Flume: When Everything Was New

  • Don't. Get. Out!

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Mother

    ★★★

  • Team Darryl

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½