RSS feed for Andrew
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Cured

The Cured

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Edit this entry  
27
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry