• Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Lightyear

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • All Too Well: The Short Film

  • The Shrink Next Door

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Cadejo Blanco

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Denigration of Carl Skiln

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • The Feast

    ★★

  • Moxie

    ★½

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★