• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Embers

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Time

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Winter is Coming

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Date Night

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½