• Taxi Driver

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★★½

  • Bicycle Thieves

    ★★★★½

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • A Time to Kill

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • House of Gucci

    ★½