• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • American Eid

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

  • Sweet Home

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Monday

    ★★★