• The House

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Jackass Shark Week

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Mega Predators of Oz

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • The Little Things

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Plumber

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½