• The Quintessential Quintuplets the Movie

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • The Ambush

    ½

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • South of Heaven

    ★★½

  • Sing a Bit of Harmony

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • The Starling

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Amira

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • 9/11: One Day in America

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ½

  • Kiniro Mosaic: Thank You!!

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ½

  • Belle

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Journey

    ★★★

  • Souad

    ★★★★

  • Luca

    ½

  • Blush

    ★★★½

  • Ascension

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • American Eid

    ★★★★