Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry