Sort by
  • Don't Worry Darling

  • See How They Run

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • House Comes with a Bird

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★