Sort by
  • Boston Strangler

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Inside

    ★★½

  • The Strays

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★★½

  • There's Something Wrong with the Children

    ★★★

  • The Witcher: Blood Origin

    ★★★½

  • I Am Ruth

    ★★★★

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Grimcutty

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • I Came By

    ★★½

  • Fall

    ★★★

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Reef: Stalked

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vesper

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Shark Bait

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Soft & Quiet

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★