Maximus has logged 30 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry