Maximus has logged 28 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry