• Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Video Carnage

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★½

  • PURE CINEMA

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Last Day of Childhood

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Long Con

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Attack of the Giant Blurry Finger

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Not-So Amazing

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Sheep Theater

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Ludo

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • October

    ★★★

  • House

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Serious Men

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • Black Is King

    ★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Oh Brother

    ★★½

  • Strummer

    ★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★★

  • Spelling the Dream

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Guilty

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Chlorine

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Love Aaj Kal

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Road to Roma

    ★★★½

  • Night on Earth: Shot in the Dark

    ★★½

  • Tesla

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½