• Not Okay

    ★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Persuasion

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The In Between

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Black Water: Abyss

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Write Before Christmas

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★