Sort by

denis has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
10
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry