Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tarantella

Tarantella

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Batman - Part II

The Batman - Part II

2025
×
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mars One

Mars One

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry