RSS feed for CineMATTic

CineMATTic has logged 19 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry