Sort by
  • The Batman

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • Mulan

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Swiped

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★

  • Mirai

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Bright

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★★

  • Logan

  • Call Me by Your Name

  • Moonlight

  • Arrival

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Mustang

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Mommy

    ★★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★½

  • Django Unchained

  • The Hunt

    ★★★★

  • Drive

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Shutter Island

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ½

  • Avatar

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★★★