Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
lee

lee

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for lee
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • lee’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Lodge

    The Lodge 2019

    ★★★½ Watched 21 Jan, 2021

    istg i hate kids

  • Synchronic

    Synchronic 2019

    ★★★½ Watched 21 Jan, 2021

    oh my fucking god the performances are amazing and this was so not what i thought it was gonna be

  • 12 Hour Shift

    12 Hour Shift 2020

    ★★★½ Watched 20 Jan, 2021

    lowkey loved this

  • Tucker and Dale vs. Evil

    Tucker and Dale vs. Evil 2010

    ★★★★ Watched 20 Jan, 2021

    bimbo supremacy!!!!

  • The Dictator

    The Dictator 2012

    ★½ Watched 19 Jan, 2021

    haha laugh funny

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    How to Lose a Guy in 10 Days 2003

    ★★★ Watched 19 Jan, 2021

    cuute

  • Love & Other Drugs

    Love & Other Drugs 2010

    ★★★ Watched 19 Jan, 2021

    i wont her so bad

  • Searching

    Searching 2018

    ★★★½ Watched 19 Jan, 2021

    holy fucking shit

  • After Hours

    After Hours 1985

    ★★★ Watched 18 Jan, 2021

    the man sure was annoying kinda deserved it tbh

  • Wild at Heart

    Wild at Heart 1990

    ★★★ Watched 18 Jan, 2021

    LAURA DERN IS SO FUCKING HOT

  • Dog Day Afternoon

    Dog Day Afternoon 1975

    ★★★★½ Watched 18 Jan, 2021

    hello lgbtq community

  • The Killers

    The Killers 1946

    ★★★ Watched 17 Jan, 2021

    needed more ava gardner

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 17
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.