mdp9402 has logged 116 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
RED 2

RED 2

2013
×
Edit this entry  
18
The High Note

The High Note

2020
×
Edit this entry  
14
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
Edit this entry  
11
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The T.A.M.I. Show

The T.A.M.I. Show

1964
×
★★★
Edit this entry  
29
RED

RED

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Property Is Condemned

This Property Is Condemned

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dragon Ball: Mystical Adventure

Dragon Ball: Mystical Adventure

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry