• Black Widow

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Love and Monsters

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

  • I Care a Lot

  • The Paper Tigers

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Project Power

    ★★½

  • Host

  • Ju-On: Origins

    ★★★★

  • #Alive

  • Pretend That You Love Me

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Motel Acacia

    ★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

    ★★★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Toko Barang Mantan

    ★★★

  • Milea

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

  • Minari

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Abracadabra

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Dolittle

  • Imperfect

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★

  • Lampor: The Flying Casket

    ★★★½

  • Love for Sale 2

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Glorious Days

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Pretty Boys

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Miner's Mountain

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★