SASUQUATCHÉ has logged 22 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gundala

Gundala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry