• Luca

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Blockers

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • Brad's Status

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • You Get Me

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Blue Jay

    ★★★

  • Jackie

    ★★★½