Sort by

Mimi has logged 137 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry