RSS feed for Billy
  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

  • Bait

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Greta

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • One Small Step

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★★