RSS feed for MeAdota
  • Abe

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Paradox of Democracy

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★

  • K-12

    ★★½

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Girl with a Bracelet

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★

  • Venezia

  • DU

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Gay Chorus Deep South

    ★★★½

  • Century of Smoke

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Let It Burn

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Longest Night

    ★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

  • Out Stealing Horses

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Hunter Killer

    ½

  • Green Book

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Uma Quase Dupla

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Lost & Found

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • 211

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Black Water

    ★½