RSS feed for Meagan

Meagan has logged 62 entries for films during 2009.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Edit this entry  
26
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
Edit this entry  
11
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knowing

Knowing

2009
×
½
Edit this entry  
14
No Reservations

No Reservations

2007
×
Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Grumpier Old Men

Grumpier Old Men

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Taxi

Taxi

2004
×
Edit this entry  
24
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Edit this entry  
14
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Autism: The Musical

Autism: The Musical

2007
×
Edit this entry  
25
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry