• Allen v. Farrow

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Minari

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

  • The Dark Tower

  • A Taxi Driver

  • Dunkirk

  • Despicable Me 3

  • DiDi's Dreams

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

  • Ghost in the Shell

  • Two Dollars

    ★★★★

  • Atomic Blonde

  • The Boss Baby

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Song to Song

  • The Foreigner

    ★★★★½

  • Get Out

  • Brigsby Bear

  • A Ghost Story

    ½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

  • Silence

  • Split

    ★★★★★

  • LBJ

    ★★

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★½