Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
2046

2046

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Wave

The Wave

2015
×
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Tango

Tango

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Kids Return

Kids Return

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry  
04
Validation

Validation

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
07
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
02
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
24
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
23
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King of the Children

King of the Children

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two Dollars

Two Dollars

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry