• The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Operative

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • After the Screaming Stops

  • The Head Hunter

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Widows

  • A Private War

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Path of Blood

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bobby Robson: More Than a Manager

    ★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Beirut

    ★★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Early Man

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Den of Thieves

    ★★½

  • 12 Strong

    ★★★