Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Attack

Attack

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pili

Pili

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Laura

Laura

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interrogation

Interrogation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heal the Living

Heal the Living

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry