• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Nona

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Tiger

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Total Excess: How Carolco Changed Hollywood

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • 537 Votes

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Andy Murray: Resurfacing

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Booksellers

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½