Rob Bethencourt has logged 166 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Moving Target

Moving Target

1988
×
★★
Edit this entry  
17
The Entity

The Entity

1982
×
★★
Edit this entry  
16
Being Evel

Being Evel

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Edit this entry  
13
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rampart

Rampart

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Dawg Fight

Dawg Fight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Vacation

Vacation

2015
×
Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Entourage

Entourage

2015
×
Edit this entry  
28
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★½
Edit this entry