Rob Bethencourt has logged 21 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kobe Bryant's Muse

Kobe Bryant's Muse

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Breeders

Breeders

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Mermaid

Killer Mermaid

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry