• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Sasquatch

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • John Bronco

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • American Son

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ½

  • Guava Island

  • Hellboy

    ½

  • The Best of Enemies

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Atone

    ½

  • Them That Follow

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Polar

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★½