• Nope

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Killer Sofa

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½