Sort by

medelste has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry