• Bingo Hell

  • Kate

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spiral

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Slice

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • The American Meme

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★★

  • Summer '03

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Black Butterfly

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★