• Turning Red

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Pui Pui Molcar

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Fearless

    ★★

  • The Larva Island Movie

    ★★★

  • Deca-Dence

    ★★★

  • BNA

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Next Gen

    ★★★

  • Back Street Girls -GOKUDOLS-

    ½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Woody Woodpecker

    ½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Little Witch Academia

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Trolls

    ★★

  • Sing

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Flying Witch

    ★★½

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★½

  • Zootopia

  • Norm of the North

    ½

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★½

  • Phineas and Ferb: Last Day of Summer

    ★★★½

  • Home

    ★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★

  • Expelled from Paradise

    ★★★

  • Penguins of Madagascar

  • Interstellar

  • Good People

    ★★★½

  • Batman: Assault on Arkham

  • Monthly Girls' Nozaki-kun

    ★★★½

  • Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

    ★★★½

  • Duran Duran: Unstaged

    ½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★

  • The Smurfs 2

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • WATAMOTE

    ★★★

  • How the Magic Was Created: Little Witch Academia Work Log

    ★★★½

  • Little Witch Academia

    ★★★

  • Crawlspace

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Treasure Buddies

    ★½

  • Deadman Wonderland: The Red Knife Wielder

  • Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★★

  • The Smurfs

    ★★

  • Cars 2

    ★½