Sort by
  • The Fall of the House of Usher

    ★★★½

  • The Book of Solutions

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Nightmare

    ★★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★½

  • Nocebo

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • I Came By

    ★★★★

  • Skinamarink

    ½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Our Father

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Morbius

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★