Sort by

MediaPundit has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eerie

Eerie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry