Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
To the Moon

To the Moon

×
★½
Read the review Edit this entry  
10
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mother Schmuckers

Mother Schmuckers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Landlocked

Landlocked

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Poser

Poser

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Bus

Night Bus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hey, It's Me

Hey, It's Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleep Talker

Sleep Talker

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Expected

The Expected

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Our Home

This Is Our Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
PARE

PARE

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Moogai

The Moogai

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien on Stage

Alien on Stage

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You're Dead Hélène

You're Dead Hélène

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minimally Invasive

Minimally Invasive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transfer

Transfer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Expectancy

Expectancy

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Such Small Hands

Such Small Hands

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Trouble

Trouble

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wall #4

Wall #4

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry