RSS feed for Josh

Josh has logged 56 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Box

The Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Almost Human

Almost Human

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The General

The General

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Oath

The Oath

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pure

Pure

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Asylum

Asylum

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry