Sort by

Josh has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lore

Lore

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Humanité

Humanité

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Profile

Profile

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry