RSS feed for Wulf |

Wulf | has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arsenal

Arsenal

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Una

Una

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry