RSS feed for Wulf |

Wulf | has logged 142 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead in a Week (Or Your Money Back)

Dead in a Week (Or Your Money Back)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Criminal

Criminal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terminal

Terminal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10x10

10x10

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Promise

The Promise

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent House

Silent House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goya's Ghosts

Goya's Ghosts

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Duel

The Duel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry