• The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nudo Mixteco

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

  • Soul

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

  • Tenet

  • Rick and Morty vs Genocider

  • The Great Istanbul Depression

    ★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Scoob!

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Stump the Guesser

    ★★★

  • Los conductos

    ★★

  • Vendors' Meeting

  • Sisters-In-Law at War

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Way We Are

  • Little Women

    ★★★

  • Miracles Of Love

  • The Gentlemen

  • The Fall

    ★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★

  • Comidark Films: The Getaway

  • Karakomik Filmler

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

  • Fractured

    ★★

  • My Mother

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Hair Love